Дерев'яні меблі на замовлення!

Якісно, швидко, доступно!

(067) 362-03-38
RIVNE-WOOD.IN.UA

Про матеріали!


Дерево - один із найстаріших будівельних матеріалів, з нього можна створити сходи будь-якої конструкції: гвинтові, маршеві або комбіновані (поєднання перших двох типів конструкцій). Майстер, що створює дерев'яні сходи не обмежений у виборі типа елементів сходової конструкції, що несуть, і в способі кріплення сходів. Дерев'яні сходи можуть бути побудовані на больцах (консольний тип) або косоурах, тятивах або на опорному стовпі, може бути комбінованою - поєднувати декілька типів кріплень по ходу маршів.

Класичний, найпоширеніший тип дерев'яних сходів - дві похилі під кутом балки-косоури (прямі, округлі або зубчасті) з сходинами, прикріпленими зверху балок. Цей тип сходів випробуваний за багато століть, він практичний і надійний. Недоліки: велика вага конструкції, потреба в значній площі (залежно від розмірів сходів).
 
Для виготовлення сходів підійде не будь-яка деревина. Для основних опорних елементів сходи використовують деревину твердих порід - бук, клен і дуб, оскільки деревина цих дерев менше всього схильна до розсихання - основної причини скрипу при ходьбі по дерев'яних сходах. Інші елементи сходової конструкції, у тому числі декоративні, виготовляються з вишні і граба, горіха і ясена, тика і палісандра. Розраховуючи конструкцію сходів необхідно враховувати фізичні властивості деревини кожного сорту, вони різні і невірне їх використання може викликати зниження міцності всіх сходів.

У таблиці приведені щільність деяких сортів деревини, вживаних в створенні сходів:
Щільність, кг/м3 (при вологості 12%)
Палісандр Ясен Тик Дуб Бук Клен Вишня Горіх
850 750 720 690 670 670 660 640

Як правило, дерев'яні сходи не забарвлюються, вони покриваються в декілька шарів лаком. Природний малюнок дерева буде при цьому збережений, тому матиме значення характер розпила масиву дерева, вибраного як матеріал для дерев'яних сходів.
 
Способів з'єднати дерев'яні деталі сходів немало, аматори використовують цвяхи і шурупи, професіонали - приховані пазові, колючкуваті з'єднання і спеціальні клеї. Від того, як і чим будуть сполучені деталі сходів, залежатимуть її міцність і зовнішній вигляд. Цвяхи і шурупи як і раніше використовуються і деякими виробниками, але таке з'єднання дає непривабливий вигляд конструкції, тому голівки цвяхів (шурупів) потрібно утоплювати, заклеюючи зверху дерев'яними пробками - якщо сходи забарвлюватимуться фарбою, то місця з'єднань видні не будуть. Якщо ж сходова конструкція покриватиметься лаком, то пробки не врятують - місця з'єднань будуть видні. Тому важливо уникнути використання шурупів і цвяхів на видимих частинах сходів.